Povodom Noći knjige, kojoj je ove godine tema "Pobratimstvo lica u sveMIRu", Gradska knjižnica i čitaonica Stari Grad organizira susret zamišljen kao otvorenu pozornicu. Na sudjelovanje su pozvani književnici i ljubitelji književnosti, građani i gosti, kako bi pročitali vlastite tekstove ili omiljene ulomke na temu mira i zajedništva u cijelom svemiru. Pod istim nebom glasovi će se stapati u jednu univerzalnu pjesmu: SVE-stih za SVE-mir.